Finanční regulátoři dají bankám více času na splnění pravidel, která mají zajistit bankám dostatek hotovosti na přežití při případné budoucí krizi.

Banky tak budou moci uvolnit část svých současných rezerv na úvěry a podpořit růst problémových ekonomik. Oznámil to předseda Basilejského výboru pro dohled nad bankami Mervyn King.

Banky si stěžovaly, že nebudou schopné splnit do ledna 2015 požadavek na minimální vlastnictví snadno prodejného majetku, jak jim nařídil Basilejský výbor, a současně poskytovat úvěry pro podniky a spotřebitele.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Banky získají víc času na splnění nových pravidel kapitálové přiměřenosti. Kromě toho podle basilejského výboru pro dohled nad bankami bude zapotřebí menší "ochranný nárazník" likvidity bank.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.