Miroslav Kalousek, spiritus agens vlády Petra Nečase, rozhoduje jako ministr financí o veřejných výdajích ve výši jedné třetiny HDP, a tím do značné míry o celé hospodářské politice státu. Ekonomická moc současně znamená velkou odpovědnost a výsledky české ekonomiky, která na rozdíl od okolních zemí vloni zabředla do recese, jdou do značné míry i na jeho vrub.

To, že Kalouska za politiku úspor při současném růstu daní chce "škrtnout" opozice, je přirozené. Větší hrozbou je pro něj ale fakt, že se ke kritikům přidávají lidé z jeho tábora, vlivní ekonomové a pravicoví politici. Za zvýšení DPH se do vlády, a tím i do něho opřel také prezident Václav Klaus.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.