Více důrazu na ekologii, jednodušší pravidla čerpání dotací, méně regulace trhu a byrokracie - tak má vypadat budoucí zemědělská politika Evropské unie. Jenže původní plán, aby se nová pravidla schválila příští rok a spustila naplno od roku 2014, je s největší pravděpodobností v troskách. Potvrzují to jak české ministerstvo zemědělství, tak zdroje týdeníku Ekonom přímo z Evropského parlamentu. Ve hře však není jen nová agrární legislativa, která měla ulehčit život farmářům a pomoci celému venkovu. Bojuje se také o peníze, o agrární dotace. Někteří domácí podnikatelé se obávají, že v přechodném období, které zřejmě bude muset platit pro rok 2014, přijdou o část peněz především z programů na rozvoj venkova.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.