Ministerstvo zemědělství si vytyčilo bohulibý cíl: snížit počet svých kontrolních organizací a některých dalších pracovišť - především pozemkových úřadů. Myšlenka, s níž už v 90. letech koketoval tehdejší resortní ministr a šéf lidovců Josef Lux, má dojít svého naplnění do konce příštího roku.

Vedení ministerstva přitom tvrdí, že státní úředníci nejsou schopni transformaci a restrukturalizaci zvládnout vlastními silami. Na své si tak přijdou právnické kanceláře, jimž úřad zadal 50milionovou zakázku na přípravu reformy (viz dále Co zahrnuje zakázka...).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.