Tuzemské stavebnictví zažívá rekordní počet bankrotů. Jejich počet se meziročně zvýšil o 17 procent. Stavebnictví je zároveň odvětvím, v němž firmy krachují nejčastěji. Vyplynulo to z diskusního setkání nazvaného Vize dopravního stavitelství, které ve spolupráci s týdeníkem Ekonom pořádal Institut pro veřejnou diskusi.

Uspokojivé zprávy, alespoň pro příští rok, přicházejí ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Ten nepočítá s úbytkem peněz na investice v roce 2013. Dotace ze státního rozpočtu na krytí deficitu se sice snižují, ale fond očekává, že více peněz získá z poplatků za používání silnic a dálnic. "Počítáme s tím, že na jihu republiky bude otevřena dálnice D3, a tím pádem by si měli více kupovat dálniční známky také obyvatelé jižních Čech," vysvětlil ředitel fondu Tomáš Čoček.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.