Je to sázka na jistotu, na německou ekonomiku a její budoucnost. Tak vysvětluje miliardář Marek Dospiva nedávný odkup majoritního podílu v německé strojírenské firmě Gehring Technologies. Ta je jedním z celosvětových lídrů v produkci takzvaných honovacích strojů využívaných při obrábění otvorů ve strojírenství, především při výrobě motorů. Nejčerstvější investice Dospivou spoluvlastněné skupiny Penta, údajně ve výši 70 až 80 milionů eur, je dokladem, že "otcové zakladatelé" se s přibývajícím věkem zdráhají vstupovat do příliš riskantních obchodů a upřednostňují vrabce v hrsti před holuby na střeše.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.