Dramatickou změnu životního stylu prý nepociťuje, ačkoli se přestěhoval téměř devět tisíc kilometrů na východ a stal se ve zralém věku státním úředníkem. "Chodím do práce každý den, tak jako jsem chodil dříve," říká někdejší vlivný český lobbista Michal Kuzmiak, který je od poloviny září generálním konzulem České republiky v čínské Šanghaji. Ani sako s kravatou se pro něho povinnou pracovní uniformou prý nestalo. "Nosím je obvykle, jen když to diplomatické povinnosti vyžadují," říká v telefonickém rozhovoru pro týdeník Ekonom, prvním v jeho nové funkci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Někdejší vlivný lobbista Michal Kuzmiak se zabydluje v pozici generálního konzula v Šanghaji.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.