Dobrých lidí není nikdy dost. Proč tedy výběrová řízení trvají týdny, měsíce? Jednou jsem zažila řízení, které trvalo dokonce rok a půl. Mám pocit, že tento, především evropský trend kopíruje ekonomickou situaci. Za tu může i přebujelá a neefektivní struktura nadnárodních firem a neschopnost vzít zodpovědnost do vlastních rukou.

Mnoha výběrových řízení se účastní regionální lídři, linioví manažeři a experti, kteří s dotyčným ani nebudou přímo spolupracovat. Mnohdy jde o alibismus: "Co kdyby to náhodnou s vybraným kandidátem nevyšlo. Já jsem se přece nerozhodl sám, bylo to kolektivní rozhodnutí." Řadě manažerů navíc chybí pokora a vědomí toho, že se výběrového řízení účastní lidé, kteří čekají na jejich rozhodnutí. Častý požadavek při obsazování pozic je "včera bylo pozdě". Když však headhunter představí užší výběr kandidátů, na zpětnou vazbu někdy čeká i týdny. Další čas zabere hledání termínů pohovoru a pak zdlouhavá kola výběrového řízení.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.