Jsou to bezmála dva roky, co Pavel Zeman po sedmi letech opustil post českého zástupce u Eurojustu v Haagu a kývl na nabídku stát se českým nejvyšším státním zástupcem. Veřejnost i díky němu začíná mít pocit, že se v oblasti spravedlnosti v Česku "něco děje." To "něco" představuje fakt, že policie a státní zástupci se po letech přestali bát sahat do nejvyšších politických kruhů a že padají první obvinění.

Že by policie či státní zástupci pracovali na něčí objednávku, jak nyní s oblibou naznačují někteří čeští politici, považuje Zeman za absurdní. "Já se tomu usmívám, protože se ve své práci řídím pouze a výhradně zákonem. A trestní řád nezná žádný pojem před volbami, během voleb a po volbách," říká v rozhovoru pro týdeník Ekonom.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • říká i s ohledem na aktuální kauzy Davida Ratha či Marka Dalíka nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.