Přemysl Sobotka je hrdý na svoji antikomunistickou výchovu, profesi lékaře z doby, než se stal za ODS senátorem, i sportovní založení. Hlavně na volejbal, protože v něm to v roce 1962 na chvíli, než dal přednost studiu medicíny, dotáhl až do juniorské reprezentace. Zkušeností ze sportu si cení i ve vysoké politice. "Kolektivní hry vás naučí přijmout fakt, že občas musíte spoléhat jeden na druhého. Tedy týmové práci. Zároveň platí, že na hřišti musí být jen jeden kapitán, který táhne manšaft," tvrdí Sobotka. V souvislosti se svojí prezidentskou kandidaturou připomíná, že kapitánem často chtěl být a také jím byl. "Současně jsem se věnoval lyžování, vysokohorské turistice a trochu šplhání po skalách. To je zase trénink pro to, abyste věřil sám sobě," připomíná politik.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Přemysl Sobotka hájí ODS, právo na vlastní názor, dostavbu Temelína a nemyslí si, že mezi politikou a podnikateli stojí čínská zeď. Politici podle něho nemají podnikat, ale otevírat českému byznysu dveře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.