Pavel Bém, který na sebe nedávno upoutal pozornost výstupem na druhou nejvyšší horu, stále nesplnil dohodu se sdružením Automat, že za předražení pražského tunelu Blanka půjde dělat veřejné práce.

"Podle informací magistrátu zveřejněných na začátku srpna má stát Blanka 36 miliard. To je téměř o polovinu více oproti původní ceně tunelu, kterou bývalý primátor garantoval lidem. Pavel Bém by měl konečně přiznat, že nedodržel svůj slib a Pražanům se omluvit," prohlásil jeden z hlavních členů sdružení Vít Masare.

Bývalý primátor a poslanec za ODS se v roce 2007 nechal slyšet, že odpracuje 50 hodin, když bude cena za stavbu obřího tunelu vyšší, než stálo v podkladech výběrového řízení. Na výzvy hnutí, jež se snaží snížit podíl automobilů ve městě a propaguje alternativní způsoby dopravy, však dosud nereagoval.

Členové Automatu se proto zatím rozhodli vymyslet, jakou činnost by měl politik a přítel lobbisty Romana Janouška vykonat. Pomocí sociálních sítí a e-mailu může psát veřejnost své návrhy, z nichž patrně vzejde i vítězný úkol.