Obchodník v severním Walesu předělával výlohu svého krámku. A čemu jinému by ji měl zasvětit než probíhající olympiádě. Vedle britské vlajky tak umístil i klasické olympijské kruhy. Netušil, že se tím dopustil přestupku, a úřady si na něho došláply - výzdobu musel změnit. Na použití olympijského loga mají právo jen oficiální sponzoři, zaplatili za ně formou sponzorství.

Proč taková přísnost? Olympijské kruhy totiž dokáže rozpoznat téměř každý. Navíc se vznešenými ideály, které toto logo představuje, není problém se identifikovat. A tak jako se atleti snaží najít skulinky, jak obejít přísné antidopingové testy, i firmy se za každou cenu snaží spojit s olympiádou své jméno. A nejde jen o nevinné vystavení loga za výlohou.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.