Vcházíme do centrálního dispečinku společnosti Eltodo v pražské Novodvorské ulici. Doprovod nám dělá Libor Hájek, prezident firmy, který se svojí manželkou holding majoritně ovládá. Hledíme na velkoplošný monitor s mapou České republiky. Kliknutím si lze přiblížit aktuální situaci ve městech a obcích, v nichž se Eltodo z pověření místních radnic stará o veřejné osvětlení a světelné křižovatky. Zvětšujeme si Prahu, která má pro firmu největší význam. Svítí na ní téměř 600 malých koleček - křižovatek -, přičemž jejich barva naznačuje, v jakém stavu se semafory aktuálně nacházejí. Vedle toho vidíme i několik desítek trojúhelníčků - označujících lokální rozvaděče veřejného osvětlení. Celkem se Eltodo v hlavním městě stará o 145 tisíc stožárů a dalších "světelných bodů". V rámci celého Česka jich obhospodařuje 230 tisíc ve 210 městech a obcích. Kromě Prahy ještě třeba v Liberci (tam má i křižovatky), v Ústí nad Labem či v Hodoníně. "Je to krásná práce," rozplývá se Hájek nad elektronizovanou mapou, v níž lze dohledat informace o každém kandelábru, přičemž si je ale vědom, že o dvě nevýznamnější města - Prahu a Liberec - může firma přijít.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.