Život v Británii je v posledních týdnech zcela v zajetí olympijských her, které začnou 27. července. Sportoviště jsou už připravena, dolaďují se detaily, ale především se spekuluje o dopadu na britskou ekonomiku. Podobně jako před osmi lety Řekové si i Britové od olympiády slibují zisky a rozvoj hospodářství. Řecké naděje se ovšem nenaplnily a vše skončilo naprostým fiaskem. Olympiáda zapříčinila v roce 2004 rozpočtový schodek Řecka 5,3 procenta HDP. Mohly za to především extrémní výdaje na zajištění bezpečnosti, která po teroristických útocích z 11. září 2001 v New Yorku nabyla na důležitosti. Celkový dluh Řecka se před osmi lety vyšplhal na 112 procent HDP, a olympiáda v Aténách je tak někdy označována za začátek řecké krize.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.