Poptávka po energiích podle odhadů společnosti Shell do roku 2050 celosvětově vzroste na dvojnásobek současné spotřeby. Budoucnost celého odvětví energetického průmyslu Dick Benschop, viceprezident pro rozvoj trhu s plynem a generální ředitel Royal Dutch Shell pro Nizozemsko, spatřuje hlavně v břidličném plynu v kombinaci s obnovitelnými zdroji energie, v úsporných motorech a také v nových technologiích, které dokážou třeba čerpat ropu či zemní plyn i ze zdánlivě vytěžených nalezišť.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Budoucnost energetiky vidí Dick Benschop, ředitel nizozemské pobočky Royal Dutch Shell, v kapalném plynu, ropných píscích či zachycování oxidu uhličitého.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.