Ať žije znárodnění! zvolal - symbolicky na prvního máje - bolivijský prezident Evo Morales. A vzápětí ohlásil, že vláda vyvlastní podnik Transportadora de Electricidad (TDE), který v této hornaté jihoamerické zemi kontroluje zhruba tři čtvrtiny drátů na přenos elektřiny. Od roku 2002 přitom firma patřila do španělské skupiny Red Eléctrica de Espana (REE).

Kroky Moralese, který se před šesti lety stal prvním bolivijským prezidentem indiánského původu, přicházejí v době, kdy mu prudce klesá popularita (ze zhruba 80procentní podpory v roce 2009 na nynějších 38 procent). Celou zemí navíc cloumá mohutná vlna bouřlivých protestů: odboráři požadují zvýšení platů, dopravci zvýšení tarifů, indiáni z východu země pochodují na administrativní město La Paz, protože chtějí zabránit stavbě dálnice přes území národní rezervace.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.