Brazílie: ráj na zemi nebo hospodářský zázrak, který nabízí jedinečné příležitosti ke zbohatnutí. Mexiko: prakticky válečná zóna, jejíž ekonomika stagnuje. Nebo jinak - Brazílie jako ukázka úspěchu hodná následování a Mexiko jako odstrašující případ. To jsou dnes převládající pohledy na dvě největší latinskoamerické ekonomiky.

"Je snad skoro zbytečné říkat, že Mexičany takové srovnání nadmíru dráždí a Brazilce naopak velmi okouzluje," říká politický komentátor Jorge Castaneda. "Přitom v 90. letech zněl ten příběh zcela opačně - a vyvolával tak brazilské pobouření a mexickou aroganci," dodává Castaneda, který v letech 2000 až 2003 zastával post mexického ministra zahraničí.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.