Pojem "ekologická" či "biomóda" není přesně definován a nejedná se o žádnou chráněnou značku, existuje celá řada jeho interpretací.

Roli při klasifikaci "biomódy" hrají dva faktory: na jednu stranu jsou to podmínky, za kterých se oblečení vyrábí. Jsou-li používány chemikálie škodlivé pro přírodu, či výrobní procesy škodící zdraví těch, kteří se na výrobě podílejí. Například jde o drhnutí džínsů pískem, což má zajistit obnošený vzhled kalhot. Dělníci textilních továren jsou vystaveni riziku smrtelného plicního onemocnění, které jemný písek způsobuje. V trendu ekomódy jde ale také o to, z jakých materiálů se vyrábí. Původ a produkce materiálu má vliv nejen na přírodu a životní podmínky, ale také na jeho uživatele a komfort při nošení. Jedním z prvních symbolů šetrných látek byla před lety biobavlna, při jejímž pěstování se nesmějí používat umělá hnojiva, pesticidy a geneticky modifikované rostliny. Šetrná vůči životnímu prostředí je i její sklizeň. Navíc je měkčí než konvenční bavlna, pomaleji bledne a lidská pokožka ji snáší mnohem lépe než tradičně vypěstovanou bavlnu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.