O tom, že má těžařská skupina Czech Coal ve svém portfoliu kromě dolů i akcie mosteckého hipodromu, se obecně ví. Když ale její spolumajitel Jan Dienstl pozval týdeník Ekonom na severočeské dostihové závodiště, vypadalo to zprvu, že jeho vztah ke koním je daleko důvěrnější. "Ne ne, na koni jsem seděl jen jedinkrát v životě, před 20 lety, jsem alergik. Ale je tady příjemné prostředí ke schůzkám," vyvedl nás z omylu rodilý Severočech. Přitom by mu to ale v sedle náramně slušelo, zvláště s kovbojským kloboukem na hlavě a koltem u pasu. Stejně jako jeho dlouholetému parťákovi Pavlu Tykačovi. Právě oni dva jsou nyní hlavními hrdiny příběhu z "divokého severu", v němž proti sobě v honbě za haldou hnědého uhlí od boku pálí největší čeští miliardáři.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.