Miliardář Andrej Babiš si před lety zahrál na soukromého detektiva. Do vlastní firmy poslal kamaráda – agenta provokatéra, který měl jeho tehdejší sekretářce nabídnout úplatek. „Naštěstí ho nevzala,“ vzpomíná Babiš na počátek devadesátých let. Nyní už jeho Agrofert pracuje s výrazně sofistikovanějšími metodami.

K odhalování rizika možné korupce a podvodů uvnitř vlastních společností mu, podobně jako v řadě jiných firem, slouží interní a externí auditoři či bezpečnostní ředitel.

Agrofert má však v Česku nově i jedno prvenství. Stal se první soukromou firmou mimo Norské království, která úspěšně prošla kompletním testem odolnosti proti korupci a podvodům norské certifikační společnosti Det Norske Veritas.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.