Chtěli byste vědět, kolik se na legendární pražské Matějské pouti protočí peněz? Zajímá vás, kolik lidí se pohybuje mezi českými a moravskými lunaparky a jaké jsou jejich výdělky? Máte smůlu. Žádná oficiální čísla k dispozici nejsou. Nemá je Český statistický úřad a podělit se o ně nechce ani Václav Kočka, dlouholetý provozovatel Matějské pouti, který je šéfem České asociace majitelů lunaparků, cirkusů a stánkového prodeje. Jediné číslo, které nakonec z Kočky vypadne, je odhad počtu lidí, kteří se v kolotočářské branži v Česku pohybují. Jde prý o osm až deset tisíc lidí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle oficiálních údajů rodina Kočkových na organizaci slavné pražské pouti prodělává.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.