"Myslím, že jsem se vyjádřil dostatečně nejasně," ukončil svého času premiér této země Vladimír Špidla sérii otázek, jimiž se z něho neodbytný moderátor snažil vypáčit jasnou odpověď na jasnou otázku (čeho se týkala, už není po letech nijak podstatné). V podobném duchu se nesl i letošní novoroční projev prezidenta republiky.

Mluvit k národu, jehož velká část se nachází ve stavu otupělosti způsobené hromadným popíjením kvašených či pálených nápojů, nepochybně není lehká disciplína. I tak by ale lid snesl i něco víc než jinotaje a výroky ve stylu "neříkám nic konkrétního, ale na má slova dojde".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.