Číslo sněmovního tisku: 285/3 (Zákon o trestní odpovědnosti právnických osob)

Od Nového roku se budou odsuzovat nejen manažeři, ale současně i korporace. To vnese další nejistotu do fúzí a akvizic. Co když si někdo koupí společnost, které bude hned další týden uložen trest? Může tak dojít nejenom ke ztrátě celé investice, ale navíc i vyhození spousty peněz za právníky.

Jestliže si bude chtít podnikatel ověřit, zda firma, kterou kupuje, nespáchala trestný čin, bude se moci podívat do nově vzniklého rejstříku trestů právnických osob. Podle Ladislava Smejkala, advokáta kanceláře White & Case, ale ani tento rejstřík nedá jistotu, protože v něm budou zapsány jen firmy již odsouzené. "Pokud firma nebude chtít sdělit, že je proti ní vedeno trestní stíhání, tak se to kupující nemusí dozvědět. Může se pak divit, když mu přijde obsílka od policie," varuje.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.