Odpor k reformám je marný, těmito nekompromisními slovy na posledním jednání kubánského parlamentu "lobboval" Raúl Castro za schválení ekonomických reforem. Paradoxní je, že direktivní rozkaz přináší nyní Kubáncům alespoň pár kapek svobody. "A tentokrát to vypadá, že už neexistuje cesta zpátky," říká šestašedesátiletá Noris, která si už několik let přivydělává ke skrovnému státnímu důchodu tím, že pronajímá zahraničním turistům jeden pokoj ve svém bytě v centrální části Havany. "I když, na Kubě je možné všechno. Už jsme si zvykli, že se udělá jeden krok vpřed a pak následují dva zpět," dodává jedním dechem. Naráží tím na krach ekonomických reforem z poloviny 90. let minulého století. Kuba se tehdy - po kolapsu Sovětského svazu - ocitla na suchu, a vláda proto umožnila Kubáncům v omezené míře soukromě podnikat.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.