Kubánská vláda rozhýbává ekonomiku nejen z vlastních zdrojů a stále více se snaží zapojit "do oběhu" peníze Kubánců, kteří žijí v zahraničí. Výrazný impuls přichází s uvolněním pravidel na trhu s domy. Právě tato opatření mohou vyvolat přesuny relativně velkých objemů peněz.

"Nové směrnice také zmiňují více zahraničních investic a větší nezávislost státních podniků. O tom, jak a kdy budou tyto změny provedeny, se však zatím nic neví," říká Petr Eichner z ministerstva průmyslu a obchodu. Postupné uvolňování kubánské ekonomiky přesto může znamenat příležitost pro zahraniční firmy. Na změny na trhu s bydlením už například zareagoval brazilský řetězec TendTudo, který prodává stavební materiály a vybavení pro domácnost. Začátkem příštího roku chce uzavřít společný obchod s kubánskou státní společností Palco.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.