"Oni jsou takoví PPF - pohoda, pivko, fotbálek," říká o českých studentech v rozhovoru pro HN učitel a vědec Jan Šedivý.

Co vede člověka s osmnáctiletou praxí ve firmách, které vyvíjejí špičkové technologie, k touze stoupnout si za katedru?

Že jsem blázen, si o mně myslí spousta lidí. Jenže já ve velkých firmách pracoval už dlouho, a tak jsem se dostal do docela vysoké manažerské pozice. Pořád jsem jen seděl na schůzích a posouval se od technologie směrem k administrativnímu pracovníkovi. Navíc moje žena pracuje v Praze, tak mě napadlo, že se vrátím na ČVUT a budu si tu hrát s klukama ze školy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Po letech strávených v IBM a Googlu se Jan Šedivý loni vrátil na pražské ČVUT a zprvu byl trochu v šoku. Namísto týmové komunikace a spolupráce, na kterou byl v manažerských pozicích zvyklý, musí ve studentech probouzet nadšení na začátku každé hodiny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.