Týdeníku Ekonom se podařilo s tímto mužem po rozhovoru s jeho synem, generálním ředitelem Imperialu, nejen setkat, ale na rozdíl od mnoha jiných periodik i na ožehavé téma promluvit.

Poprvé veřejně při setkání vypráví, že peníze, které nastartovaly jeho lázeňský byznys v Česku, pocházely ze Sovětského svazu. "Ale museli jsme si je odpracovat," zdůrazňuje.

Alexander Rebjonok začal počátkem 90. let podnikat s Jiřím Milským. Vedle jiných činností dělali také privatizační projekty. V té době pro středisko Imperial Státních léčebných lázní vymysleli projekt samostatného státního podniku. Odměnou oběma bylo, že ve firmě začali pracovat. Rebjonok řešil ztrátu klientů i nedostatek peněz na výplaty zaměstnanců. V té době uzavřely firmy Chemapol a Megion Neftegas kontrakt na dodávku 500 tisíc tun ropy. Sibiřská firma velkou část utržených peněz, podle Rebjonka stovky milionů dolarů, utrácela v Československu za své zaměstnance. Kupovala jim favority, kožešiny i pobyty v lázních. "My jsme se naftařům zavázali, že odléčíme 900 Rusů, a za to jsme dostali předem 28 milionů korun," vzpomíná Rebjonok senior.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Alexander Rebjonok senior vyprávěl o penězích z Ruska. . Marcela Honsová.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.