Firma Diag Human přenesla svůj dlouholetý spor s Českou republikou do Rakouska a na majetek Česka ve Vídni navrhla exekuci. Plyne to ze šestistránkové rozhodnutí Okresního soudu Vídeň vnitřní město, které má týdeník Ekonom k dispozici.

Týdeníku Ekonom to potvrdil i právní zástupce společnosti Diag Human Jan Kalvoda. »Česká republika má nyní čtyři týdny na podání námitek,« řekl Ekonomu Kalvoda.

Tanečnice, Dvě ženy a Objetí

O výkonu exekuce – na základě aplikace takzvané Newyorské úmluvy o vzájemném uznávání a výkonu arbitrážních nálezů – už vídeňský soud rozhodl 18. května. Výkon exekuce předepsal na dnešek, úterý 24. května. ve 14.30.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.