Americký slib

- Iniciativa Warrena Buffetta a Billa Gatese »The Giving Pledge« je postavena na morálním závazku.

- Američtí miliardáři veřejně slibují, že ještě během svého života či po smrti většinu majetku věnují na dobročinné účely.

- K dnešnímu dni je na seznamu již 69 předních byznysmenů či manželských párů.

20 milionů korun
zhruba takový je roční plat Martina Romana jako šéfa ČEZ.

Již první německý kancléř Otto von Bismarck vypozoroval zákonitosti, které určují vztah lidí k majetku: první generace vytváří, druhá spravuje, třetí studuje dějiny umění a čtvrtá zpustne docela.

Možná i tyto myšlenky vedly Martina Romana, šéfa energetického gigantu ČEZ, k poměrně překvapivému rozhodnutí. Podstatnou část svého soukromého jmění, odhadovaného v řádu stamilionů korun, chce vložit do charitativních či vzdělávacích projektů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.