Finové, kteří před rokem ukončili pětileté kralování Rusů na moskevském turnaji, skončí poslední se ziskem jediného bodu za prohru po samostatných nájezdech s českým týmem a hrozivým skóre 5:15.

Seveřané přitom do zápasu vstoupili mnohem lépe než do sobotního nevydařeného souboje se Švédy. Byli aktivní, důrazní a sbornou evidentně zaskočili. Domácí ale dostaly do hry dvě přesilovky, které sice nevyužili, ale v 11. minutě se přesto ujali vedení, když si s finskou obranou pohrál nejproduktivnější hráč KHL Radulov.

Finům se ještě v první části podařilo vyrovnat, ale v druhé třetině hru zcela ovládlo Rusko a potvrdilo, že na domácím turnaji většinou kraluje. Brankář Tarkki dostal pět gólů a po druhém dějství tak bylo o osudu zápasu jasno.

Program turnaje uzavře souboj České republiky a Švédska, který rozhodne o druhém místu.