Nejzajímavější na celé věci je ale fakt, že jde o politika TOP 09. Donedávna byl dokonce členem předsednictva. Nyní, jak potvrdil tiskový mluvčí strany Jan Jakob, zůstává místopředsedou krajské organizace v Pardubickém kraji.

Špička na dráze už v minulosti působil. Podle vlastního životopisu v letech 1981 - 1982 pracoval na Českých drahách jako výpravčí a v roce 1984 pak na deset let přešel do ekonomického úseku společnosti Sigma. Od roku 1994 do roku 1997 byl v ekonomickém úseku Obchodně provozního ředitelství Českých drah a v letech 1997 až 2000 pracoval ve společnosti Jevisport.. Následujících pět let byl opět zaměstnán u Českých drah - Datové a informační služby a v Ústavu podnikového vzdělávání. V posledních letech byl ekonomicko-technickým ředitelem v Dopravním vzdělávacím institutu Praha (dceřiná společnost ČD).

Do společnosti ČD Cargo vstoupil teprve v úterý, kdy byl zvolen novým členem představenstva místo Michala Nebeského. Včera na jednání předsednictva bylo rozhodnuto, že se stane nový provozním ředitelem. Střídá tak Petra Bazgera, který odstoupil z funkce.

Jiří Špička je ženatý, má dvě děti. Mezi jeho záliby a zájmy patří zahrada a sport - tenis, golf, hokej.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru