V brance českého týmu dostal podruhé na turnaji místo jedničky Vokouna příležitost Pavelec. V obraně vypadl zraněný Nakládal a do sestavy se vrátil v sobotu odpočívající Čáslava. V ofenzivě se zapojil po problémech s nastřeleným kolenem Kvapil místo Kováře a trenér Růžička zamíchal složením útoku tak, že nechal pohromadě jen Vampolovu formaci.

Hned po 22 vteřinách se po Fjodorovově faulu naskytla českému týmu přesilová hra, ale Rusové se ubránili a čtyřicetiletý centr Magnitogorsku hned deset sekund po návratu z trestné lavice otevřel skóre.

Český tým se tlačil za vyrovnáním, ale Rusové pozorně bránili. Po vyloučeních Vampoly a Marka hráli Češi od poloviny úvodního dějství čtyři minuty v oslabení, ale odolali. Unikajícímu Kuljominovi vypíchl puk rybičkou Barinka a Fjodorovovu střelu si pohlídal Pavelec. Těsně před přestávkou mohl vyrovnat Voráček, ale nadvakrát Chudobina nepřekonal.

Přestřelka v posledních minutách

Hned v úvodu druhého dějství se Češi už dočkali. Po rychlém protiútoku uvolnil Kašpar Novotného, jehož pokus dorazil do brány. Následně hrál tým Vladimíra Růžičky po trestech pro Bělova, Rjasenského a Kalinina třikrát za sebou v přesilovce, ale nebezpečná byla jen Markova teč Rachůnkovy střely.

V 38. minutě se nejdříve řítili Rusové tři na jednoho, ale Arťuchin akci pokazil a Češi na druhé straně už zlomili nerozhodný stav. Po Kvapilově přihrávce si zpracoval puk před brankou Koukal a bekhendem skóroval.

Sborná vstoupila do závěrečného dějství aktivněji, ale při Klepišově trestu nic nevymyslela a pojistit náskok mohli Češi. Kvapilovu střelu z mezikruží však Chudobin efektně ukryl v lapačce a beton ležícího gólmana nepřehodil ani v 48. minutě bekhendem osamocený Rolinek.

Iniciativu opět převzali Češi a v 57. minutě už to bylo 3:1, když po Mojžíšově střele tečoval puk Růžička a gól byl připsán Vampolovi. Hned za 44 vteřin dal Rusku naději Kuljaš, čeští hokejisté si ale už výhru vzít nenechali. Patnáct vteřin před koncem ještě v power play pojistil výsledek do prázdné branky Červenka.

LG Hockey Games, čtvrtý turnaj Euro Hockey Tour ve Stockholmu:
Česká republika - Rusko 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Novotný (Kašpar), 38. Koukal (Kvapil, Mojžíš), 57. Vampola (M. Růžička, Mojžíš), 60. Červenka (Rolinek) - 3. S. Fjodorov (Rjasenskij), 58. Kuljaš (Bělov, Gorovikov). Rozhodčí: Sjöberg, Lärking - Käck, Winge (všichni Švéd.). Vyloučení: 5:6, navíc Afinogenov (Rus.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4000.