Dvacetiletý český fotbalový útočník Tomáš Necid pomohl CSKA Moskva gólem k postupu přes Sevillu do čtverfinále Liágy mistrů a teď sní o tom, že páteční los určí jeho celku za soupeře Barcelonu, která však nejdřív musí dnes vyřadit Stuttgart.

Přijdou i důležitější góly

"Je to fantastický úspěch. A že jsem k tomu sám mohl přispět, je ještě radostnější," vysvětloval Necid v telefonickém rozhovoru s ČTK. "Byla to jedna z mých nejdůležitějších branek, ale spousta podobných a ještě významnějších snad přijde," věřil Necid.

V Lize mistrů zažívají Moskvané skvělé časy. Přitom v předchozích šesti startech v milionářské soutěži nepoustoupili ze základní skupiny. "Nikdo nám moc nevěřil, ale tohle je obrovská vzpruha. Budeme mít ještě větší hlad po dalším úspěchu," řekl Necid.

Prohlédněte si Necidův vedoucí gól v Seville:

 

V hlavě si necelý den po osmifinálové odvetě v Seville teprve pomalu srovnával, co dokázali. "Už zpáteční cesta ze Sevilly do Moskvy byla parádní a hodně veselá, v letadle bylo znát, že jsme udělali skvělý výsledek. Sranda byla, když třeba obránce Chidi Odiah posadil letušky a místo nich začal obsluhovat celou posádku," vzpomínal český útočník.

Právě jeho zásah ze 39. minuty měl na výhře CSKA zásadní podíl. "Ten gól nám pomohl a Sevillu určitě nahlodal. I když za dvě minuty dokázali vyrovnat," přemítal Necid. V Seville se prosadil při své silné disciplíně: na hranici pokutového území se obtočil kolem obránce a přízemní střelou placírkou obstřelil brankáře.

Hrát na Nou Campu je sen

Podobnou šanci měl už v prvním zápase, ale čtyři minuty před koncem brankář Palop zachránil Seville remízu. "Na tu šanci jsem nezapomněl, mrzelo mě, že jsem ji neproměnil. Ale teď jsem šťastný, že jsem si všechno vynahradil," radoval se Necid. "Strašně nám nahrálo, že jsme dali druhý gól, do prodloužení jsme jít nechtěli. Pak už jsme mohli jen vyčkávat, naopak Sevilla se dostala pod velký tlak," popisoval Necid.

Ve čtvrtfinále by si přál narazit na slavnou Barcelonu. "Zahrát si na Nou Campu je můj velký sen, asi jako pro spoustu fotbalistů. Navíc jeden španělský tým jsme už vyřadili, tak jsme si tam snad zjednali respekt," řekl Necid. "Samozřejmě je jasné, že Barcelona je v jiné kategorii než Sevilla," dodal Necid.

Související