Pětatřicetiletý lyžař sjel obě kola slalomu v celkovém čase 2:22,60 minuty se ztrátou více než 43 sekund na vítězného Itala Giuliana Razzoliho. I tak měl náskok přes 21 sekund před posledním Albáncem Erjonem Tolou a skončil na 47. místě, předposlední ze všech závodníků, kteří slalom dokončili. Více než polovině startovního pole včetně řady hvězd se to nepovedlo.

"Je skvělé, že taťka neskončil poslední, to byl jeden z jeho největších cílů," usmíval se Nkrumah-Acheampong, když slavil se svou šestiletou dcerou Ellice. Kromě rodiny Ghaňana vyvoláváním jeho přezdívky podporovali i diváci, kterým v cíli rozdával autogramy a pózoval pro řadu společných fotografií.

Po skončení kariéry se rodák z Glasgowa chystá věnovat propagaci lyžování v Ghaně, kde chce vybudovat sjezdařský svah. "Najdu nějaké další mladé Ghaňany, aby mě následovali. Já už jsem skončil," prohlásil netradiční účastník zimní olympiády, který se k lyžování dostal před deseti lety, když začal pracovat na recepci zastřešené sjezdovky v britském Milton Keynes.

Na černý kontinent se spolu se "Sněžným leopardem" už jednou vydal americký olympijský vítěz z Turína Ted Ligety a předvedli Afričanům exhibici v lyžování na trávě.