České vysoké učení technické v Praze spustilo kampaň Urychlovač. Fakulta strojní chce za pomoci fiktivního filmu zvýšit zájem o studium.
Kampaň středoškolákům nabízí možnost soutěžit o výlet do blízkosti Ženevy pro dvě osoby. Ve středisku CERN si budou výherci moci osobně prohlédnout laboratoře největšího urychlovače částic na světě. V obřím zařízení se simulují procesy, jež nastaly ve vesmíru po velkém třesku.
Prostředí CERN může být pro potenciální zájemce o studium lákavé i proto, že v něm působí řada světově proslulých vědců včetně světoznámého fyzika Stephena Hawkinga.

Sedm statečných techniků
O projekt, který navazuje na loňské téma Sedmi statečných z ČVUT, mají zájem i další fakulty této školy. Vizuální podoba představuje plakát fiktivního filmu Urychlovač zobrazující postavy dívky a chlapce, kteří představují hrdiny příběhu: dva výherce, kteří středisko CERN navštíví.
Tvůrci kampaně, která získala na letošním udílení kreativních ocenění Louskáček ve své kategorii bronzovou pozici, se inspirovali videoklipem CERN Rap, který na největším světovém serveru pro sdílení videonahrávek YouTube doposud zhlédlo přes čtyři miliony lidí.
Do českého prostředí originální myšlenku přenesla strojní fakulta ČVUT ve spolupráci s Markem Prchalem a ateliérem grafického designu DRAWetc. Mediálním partnerem kampaně je Radio Wave.
Původní nápad pochází z hlavy jedné z pracovnic tiskového oddělení Evropské organizace pro jaderný výzkum Katherine McAlpinové a jeho účelem bylo představit populární formou právě obří urychlovač částic.

(mam, lp)

Související