Hodně záleží na tom, zda se budeme tvářit, že se nic nestalo, nebo se budeme snažit příštím útokům předejít. Je nutné přijmout opatření, která potenciálním útočníkům sníží šanci na úspěch a zvýší riziko odhalení natolik, aby je přešla chuť. Prevence tohoto typu útoku nemůže být jen vnitřní záležitost bank a bezpečnosti jejich produktů. Musí do ní být zapojena i policie, široká veřejnost a tedy i média. Týdeník Ekonom přispěl už tím, že zprávu o útoku v ČTK zveřejnil, ale rádi bychom udělali víc.
A vy v tom možná můžete pomoci. Maily rozeslané při útoku na Citibank obsahují informace, které by se mohly hodit při vyšetřování. Pozná se z nich nejen, z jakých serverů byly odeslány, ale z cílových adres jde odhadovat i zdroje, z kterých je útočník získal.
Protože jde o první útok a nejsou zkušenosti, je téměř jisté, že než by se policie vůbec pokusila maily shromáždit, budou už nenávratně ztraceny. Proto jsme zřídili mailovou adresu, na kterou můžete útočníkův mail přeposlat, aby mohly být později analyzovány policií. Doufám, že serióznost Ekonoma je dostatečnou zárukou, že vaše adresa nebude zneužita.
Návod na odeslání informací z útočníkova mailu najdete tady. A také postup, jak se pokusit mail obnovit, pokud jste ho už smazali. Informujte, prosím, o této iniciativě i vaše známé, kteří útočníkův mail také mohli obdržet.


Související odkazy
Článek - Návod na odeslání informací z útočníkova mailu
Článek - Konec bankovního poklidu
Test - Citi pod palbou
Související