reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Co čekáte od nové vlády? Přispěje k politickému uklidnění a rozvoji ekonomiky nebo je to naopak krok k dalším sporům a problémům?

Co nejméně nových zákonů. S každým novým zákonem, totiž přes dobré úmysly, roste administrativní zátěž obcí. Ale obávám se, že je to jen mé přání a realita bude opačná.
Dan Jiránek Dan Jiránek

Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR

Za poslední měsíce byla spousta politických tahanic a očekávám od vlády, že se po jejím zvolení bude efektivně věnovat své práci a nikoli politikaření.
Ing. Lubomír Milek Ing. Lubomír Milek

generální ředitel CENTURY 21

Míříme do dob opoziční smlouvy. Policie přestane (přestala) vyšetřovat, státní zástupci budou pod kontrolou. Kontrola systému ve prospěch konkrétní skupiny, většině se předhodí nějaký ten pamlsek, který si zaplatíme bez tak z daní, a "bude všem líp".
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

volby na podzim.
Arthur Braun Arthur Braun

vedoucí partner advokátní kanceláře bpv Braun Partners

Přeji si, aby nová vláda nedělala chyby vlád předešlých. Přeji si, aby se nová vláda chovala jako řádný hospodář naší země.
Šárka Litvinová Šárka Litvinová

spolumajitelka společnosti Asiana

Co nejméně populistických levicových zásáhů do hospodářství a mohli by propustit pár tisíc statních zaměstnanců, kteří by se vrátili do produktivních procesů.
Martin Štrupl Martin Štrupl

generální ředitel Hamé

Bude záležet hlavně na prioritách nové vlády a ještě více na konkrétních krocích jednotlivých ministrů. Osobně bych si přál, aby se vláda zaměřila na snížení byrokratické zátěže a zrychlení povolování nových staveb.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Zřejmě bude pokračovat ztráta hodnot a kupecké chování. Nelze čekat víc, odpovídá to koktejlu volebních výsledků v Česku: 39% vychytralých bez etiky, 32% normálních, 18% extrémistů, 11% startupistů. Na ekonomiku větší vliv mít snad nebudou.
Jaroslav Řasa Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software

Novou vládu ještě nemáme. Očekávání mám pesimistická. Obávám se pokračování volební kampaně a další "makací" sliby.Výsledky ministrů ANO jsou špatné: dálnice, železnice, mýto, vojenské tendry, EET, růst počtu úředníků, byrokracie...
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Kombinace ANO, ČSSD s podporou komunistů asi nemůže přinést nic pěkného. I to, že komunisté poprvé od revoluce vstupují do jednání o vládě, je ohromná ostuda. Jen si přeji, aby nadělali co nejméně špatných věcí.
Jan Silber Jan Silber

zakladatel jobportálu Jobstack.it

Stabilizaci, podporu podnikání, slušné vystupování, jasný postoj k migraci, jednoduché uvolnění cizinců pro přijetí do pracovního poměru, srozumitelné hodnocení pro čerpání dotací.
Radomír Klofáč Radomír Klofáč

jednatel Moris design

Nic dobrého... doufám však že, stejně jako doteď, se bude ekonomice dařit, vládě navzdory.
Tomáš Prajzler Tomáš Prajzler

regionální ředitel Talentor Advanced Search

Přeposlat
Diskuse
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama