reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Vnímáte rostoucí sílu odborů v Česku?

Ano, v době konjuktury je síla odborů větší než v době krize.
Dan Jiránek Dan Jiránek

Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR

U některých klientů ano, ale nelze to srovnávat s účinkem nedostatku pracovníků u všech profesí. Mít ve firmě odbory ale neznamená automaticky katastrofu. Záleží na lidech, kteří v nich působí.
Arthur Braun Arthur Braun

vedoucí partner advokátní kanceláře bpv Braun Partners

Vnímám spíše problém v tom, že odborářsé cíle jdou zpravidla na úkor nezaměstnaných, pro které stát nepřiprvil za poslední desítky let žádné efektivní řešení. Možná proto, že nemají své "hlučné" advokáty. Prostě se vyplatí dávky a v zemi je klid.
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

Nevnímám, ale musíme se připravit na to, že budou chtít mít silnější slovo. Tak je tomu v západní Evropě a tento trend se promítne i k nám.
Josef Jeleček Josef Jeleček

generální ředitel firmy Tedom

Role odborů byla zásadní v době raného kapitalismu, ve vyspělých zemích v současnosti nemají opodstatnění. O špičkové zaměstnance se firmy perou a předchází si je. Odbory pak pouze hájí ty méně schopné na úkor schopnějších.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Rád bych vnímal, že roste vliv odborů ve školství a díky nim by učitelé začali být konečně adekvátně odměňováni. Zatím všechny vlády konaly tak, že se úroveň vzdělávní spíše snižuje.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Ne, vlastně ne.
Lenka Doležalová Pavilková Lenka Doležalová Pavilková

majitelka agentury Channel Crossings

Přeposlat
Diskuse
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama