reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Jste pro dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech nebo v Temelíně?

Ne . Jde o drahou variantu. Lobing velkých firem neustále vrací na stůl to nejhorší řešení. Solární i další ekologické zdroje jsou dostačující .
Martin Hutař Martin Hutař

jednatel PRO-BIO

Lidé by se neměli vyjadřovat k odborným věcem, kterým nerozumí.
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

NEJSEM. ČR je jedním z největších vývozců elektrické energie. Celý projekt nemá jasné financování a ani cenu. ČR má nevyužitou paroplynovou elektrárnu, která vyrábí levněji než atom. Obávám se ruského vlivu a korupce při dostavbě.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Nevadi mi, ale lze pokryt vetsinu ze slunce. Staci jen chtit a dat panely na kazdou strechu. Pak dostavba nebude potreba protoze energie bude pres den dost a na nocni spotrebu bude stavajici vykon atomu stacit.
Radomír Klofáč Radomír Klofáč

jednatel Moris design

Nejsem pro dostavbu. Jsem pro maximální prodloužení životnosti stávajících bloků. Nikde se výstavba nedaří z různých důvodů. V létě bude potřebná flexibilita a tu jaderné bloky neumí. Vzniknou nové zdroje, které budou levnější a flexibilní.
Josef Jeleček Josef Jeleček

generální ředitel firmy Tedom

Principiálně nevylučuji žádné řešení. Před konečným rozhodnutím je však nutné udělat velmi podrobnou analýzu všech aspektů včetně bezpečnosti. Předem musí být také jasné, kdo bude nákladnou dostavbu financovat.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Ano.
Šárka Litvinová Šárka Litvinová

spolumajitelka společnosti Asiana

Určitě jsem, dotace u solárních a větrných elektráren skrývají vysoké investiční náklady a v současné době výroba zelené elektřiny ještě není tak efektivní a znečišťuje životní prostředí více, než standardní formy výroby elektřiny.
Ing. Lubomír Milek Ing. Lubomír Milek

generální ředitel CENTURY 21

Ano. Staré bloky se budou muset odstavit, těžba uhlí se bude omezovat a energie z větru a slunce nám zatím stačit nebude.
Dan Jiránek Dan Jiránek

Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR

Přeposlat
Diskuse
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama