reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Může další existence vlády bez důvěry a pokračující tahanice nad jejím sestavením ohrožovat chod státu a brzdit českou ekonomiku? Co v byznysu trvající politická nejistota ohrožuje nejvíce?

Dlouhotrvající sestavení vlády zvyšuje nedůvěru obyvatel v politické strany a členy vlády. Je však lepší, aby vyslovení důvěry trvalo delší dobu, než vláda složená z ANO, SPD a KSČM. Politická nejistota ekonomiku zásadně nepoškodila a ani nepoškodí.
Ing. Lubomír Milek Ing. Lubomír Milek

generální ředitel CENTURY 21

V bezvládí roste moc nikým nevolených úředníků. Těch našich , z Prahy ! A to je myslím výrazně horší varianta než úředníci z Bruselu !
Jindřich Fikar Jindřich Fikar

majitel čokoládovny Fikar

Vliv tohoto stavu na podnikání je v současné době minimální, ale vláda bez důvěry těžko může dělat zásadnější rozhodnutí pro investování do růstu podnikatelského prostředí v budoucnu.
Petr Bartoň Petr Bartoň

jednatel Lundegaard

Vládní investice do infrastruktury klesají a jsou nižší než v době krize. Vláda v demisi objíždí kraje a jen slibuje všechno všem. Cestování mezi Prahou a Brnem je opět katastrofa. Neexistence vlády s důvěrou toto vše jen zhoršuje.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Pro nás je mnohem složitější připomínkovat zákony. Vláda bez důvěry často používá zkratky a předkládá návrhy zákonů prostřednictvím poslanců mimo standardní procedury. A návrhy na snižování daní aniž by byl obcím kompenzován jejich úbytek ....
Dan Jiránek Dan Jiránek

Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR

Skutečnost, že nemáme vládu s důvěrou parlamentu na byznys bezprostřední vliv nemá. To nic nemění na faktu, že jedině vláda s důvěrou může dělat zásadní rozhodnutí, protože i ve firmě rozhoduje většina. Tu ANO nemá.
Josef Jeleček Josef Jeleček

generální ředitel firmy Tedom

Vzpomínám na úřednickou vládu - žádné změny zákonů , klid na podnikání. Bohužel ambiciozní vláda bez důvěry dělá mezi lidmi zle. A to i tím že, si ANO dělá bez ostychu volební kampaň - sleva na jízdné, investice v regionech , zvyšování mezd ap.
Martin Hutař Martin Hutař

jednatel PRO-BIO

S výjimkou toho, že máme ostudu před našimi zahraničními partnery, tedy tou menšinou, která o české politice něco ví, zatím ne.
Tomáš Prajzler Tomáš Prajzler

regionální ředitel Talentor Advanced Search

Českou ekonomiku to neovlivní. Byznys funguje bez ohledu na to, zda má vláda důvěru nebo ne. Zásadní zákony stejně schvaluje parlament a na ten vláda v demisi vliv nemá.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Chod státu současný stav neovlivňuje. Českou ekonomiku nebrzdí. Zákony jsou, vymahatelnost práva dá stále práci a k tomu vládu nepotřebujeme.Vláda a zákony schválené zkorumpovanými jednotlivci v parlamentu žádný prospěch české ekonomice nepřinesly.
Šárka Litvinová Šárka Litvinová

spolumajitelka společnosti Asiana

Jako firma bez šéfů.
Markéta Stržínková Markéta Stržínková

ředitelka pojišťovny pohledávek Atradius pro s. a v. Evropu

Určitě může.Rozhodování ve prospěch investic v ČR bude méně pozitivní.
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

Přeposlat
Diskuse
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama