reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Má stát pohlížet na živnostníky jako na všechny ostatní podnikatele, nebo si zaslouží zvláštní zacházení, jak to navrhuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků?

Jsem pro zvýhodnění živnostníků. Nemají to jednoduché. Musejí překonat byrokratické překážky, zvládnout hodně disciplín dohromady. Na na co jsou ve firmách oddělení, musí oni zvládnout sami při práci. Určitě by si tedy určité úlevy zasloužili.
Jan Silber Jan Silber

zakladatel jobportálu Jobstack.it

Je jedno, jakou formou kdo podniká. Všichni by měli být podporováni (resp. by neměli být obtěžováni), protože jejich činnost podporuje rozkvět státu. Nejmenší živnostníci by měli mít podmínky jednoduché, aby zbytečně nebrzdily jejich aktivitu.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Množství výjimek vytváří ekonomické pokřivení. Jednoduchý, srozumitelný daňový systém a systém výkazů je to nejlepší co může stát připravit. Sníží tak množství sekundárních nákladů, bariér a sobě usnadní kontrolu i efektivní výběr.
Elizej Macho Elizej Macho

Spoluzakladatel aukčního domu Macho & Chlapovič

Výkaznictví nechť je jednoduché pro všechny a daně stejné jakbysmet. V současné době mají řemeslníci oproti firmám nezasloužené výhody a to není správné.
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

NE. Velké výhody již mají, typicky daně. Demotivuje to-vyplatí se zůstat malí. Sjednoťme to: co nechají ve firmě zdaňujme jako s.r.o., co si vyplatí jako mzdu. Výsledkem budou silnější firmy a celý stát. Je ale dobře, že mají méně jiných povinností.
Jaroslav Řasa Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software

Zjednodušení administrativy je zcela na místě. Nejen pro malé podnikatele, kteří si mohou jen těžko dovolit platit několik specialistů (např. daňové poradce), ale pro všechny podnikatele. Jsem ale proti speciálním výjimkám, pravidlům či dotacím.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Např. "zjednodušení" zveřejňování finančních výkazů firem s obratem do 200 mil. Kč komplikuje situaci pojišťovnám pohledávek. Zkrácená verze rozvahy k analýze nestačí a může zablokovat dodavatelské financování a pojišťování dodávek segmentu MSP.
Markéta Stržínková Markéta Stržínková

ředitelka pojišťovny pohledávek Atradius pro s. a v. Evropu

Všichni jsme svéprávní a soběstační. Podléhat bychom měli stejným zákonům i pravidlům. Ta by měla být co nejjednodušší. Jen měřítkem se budeme lišit.
Šárka Litvinová Šárka Litvinová

spolumajitelka společnosti Asiana

Pokud je Řemeslnictví s.r.o. a řemeslník, tak aby jeden musel platit výpané 21% z přidané hodnoty a druhý nikoli vede k distorzi, kterou každý již pocítil - buď "drahá firma" nebo "nespolehlivý živnostník". A výkaznictví má být jednoduché pro všechny
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

Přeposlat
Diskuse
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama