reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Nabízí Vaše firma zaměstnancům možnost práce na zkrácený úvazek? Jestliže ano, na jakých pozicích? Jestliže ne, proč?

Ano, částečné úvazky podporujeme už delší dobu. Zaměstnanci, kteří je využívají, často to jsou ženy po rodičovské dovolené, obvykle patří mezi nejmotivovanější. Zkrácené úvazky mají přínos pro obě strany, i když jsou organizačně náročnější.
Radek Halíček Radek Halíček

Ředitel KPMG v Česku

Ano, EY možnost práce na zkrácený úvazek nejen nabízí, ale aktivně podporuje a propaguje napříč všemi pozicemi, od juniorských po partnerské.
Magdalena Souček Magdalena Souček

vedoucí partnerka EY v České republice

Ano, nabízíme, zejména v administrativě a na head office pozicích, například v marketingu, kde není nutná stálá přítomnost pracovníků, popř. je možno aby část práce uskutečňovali z domova.
Karolína Topolová Karolína Topolová

Generální ředitelka AAA Auto

Možnost zkráceného úvazku je nutnost pro každou (bystrozrakou) firmu. Vyžaduje nasazení a zdravý rozum na obou stranách, ale koneckonců to vyžaduje vše, co za něco stojí, že?
Hana Gawlasová Hana Gawlasová

partnerka advokátní kanceláře Squire Patton Boggs

Samozřejmě nabízí, proč by ne?!
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

Využíváme . Na pozicích kde je rutinní práce to není problém . Tam kde je potřeba větší flexibilita se snažíme zkrácený úvazek neposkytovat. Ženám po mateřské je určitě lepší vyjít vstříc .
Martin Hutař Martin Hutař

jednatel PRO-BIO

Práci na zkrácený úvazek nabízíme zcela výjimečně, aktuálně máme ve firmě pouze jedinou takto obsazenou pozici - konkrétně v sektoru nákupu nemovitostí. Naopak ti, které jejich práce skutečně baví, pracují déle, než je pracovní doba.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Ve službách je zkrácený úvazek sice ideální pro některé zaměstnance, ale noční můra pro klienty a zaměstnavatele. My jej poskytujeme a uvítali bychom podporu státu, pokud to s nimi v odůvodněných případech myslí vážně.
Šárka Litvinová Šárka Litvinová

spolumajitelka společnosti Asiana

Naše společnost využívá možnost práce na zkrácený úvazek pouze u prodejního personálu, kde to využívají hlavně maminky, které se věnují malým dětem.
Pavel Koutný Pavel Koutný

Ředitel rodinné oděvní firmy

Ano, samozřejmě. Již od počátku naší firmy. Pro všechny pozice a zejména u matek s dětmi nebo po návratu z mateřské.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Ano, využíváme, často například při návratu z rodičovské dovolené, kdy se po pár letech za vhodných podmínek může z částečného úvazku stát opět plný. Mezi pozicemi nerozlišujeme, měli jsme na part-time jak specialistu, tak vedoucího.
Lenka Doležalová Pavilková Lenka Doležalová Pavilková

majitelka agentury Channel Crossings

Využíváme rádi a často na specializovaných pozicích, které nevyžadují 170 hodin práce měsíčně, zejména v oblasti administrativy, marketingu, ale i jinde. Oceňují to zejména maminky, které se chtějí věnovat dětem i pracovat.
Ivan Pavlíček Ivan Pavlíček

ředitel společnosti NEXT

Přeposlat
Diskuse
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama