reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Je pro vás bitcoin byznysovou příležitostí - jako investice, platidlo, či jinak?

Absolutně ne. Je to ostuda a vřed na tváři dnešní doby - lidé chtějí zbohatnout na nesmyslu.
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

Příležitost pro byznys zde určitě je. V tuto chvíli již řadě technologických star-upů i velkých finančních institucí pomáháme pochopit regulatorní, právní, účetní a daňové nástrahy kryptoměn v situaci, kdy neexistuje téměř žádná specifická úprava.
Magdalena Souček Magdalena Souček

vedoucí partnerka EY v České republice

Princip blockchainu má určitě svou budoucnost, zabývají se jím již velké (nejen) finanční instituce. Jako osobní investiční příležitost jsou kryptoměny zajímavé, ale zatím velmi rizikové, je nutné počítat i se ztrátou celé investice.
Petr Bartoň Petr Bartoň

jednatel Lundegaard

Je zde možnost, nikoliv jistota, že bitcoin převezme funkci nového uchovatele bohatství podobně jako kdysi zlato. Čili je stále rozumné malou část portfolia investovat tímto směrem. Není moc aktiv, kde je šance na zhodnocení v tisícovkách procent.
Václav Dejčmar Václav Dejčmar

podnikatel, burzovní makléř

Zatím není. Jako investice je pro naši firmu příliš rizikový. A pro roli platidla je uživatelů zatím příliš málo, takže je používán spíše jako PR aktivita.
Vítězslav Bican Vítězslav Bican

ředitel Channel Crossings

Na ivestice či placení je bitcoin příliš rozkolísaný. Dá se na něm vydělat, ale je to spíše dílem náhody. Pro mě je tedy příliš rizikový.
Karolína Topolová Karolína Topolová

Generální ředitelka AAA Auto

To je stejné jako otázka :" Je pro Vás Zeman přijatelný..." Pro myslícího člověka je bitcoin v současné době a podobě nesmysl.
Jindřich Fikar Jindřich Fikar

majitel čokoládovny Fikar

Určitě není, některé země již zvažují, že kryptoměny nepovolí. Prozatím je to spekulace, čemuž napovídají obrovské cenové výkyvy.
Pavel Koutný Pavel Koutný

Ředitel rodinné oděvní firmy

Ne. Asi jsem příliš konzervativní.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Proč zrovna do Bitcoinu? Existuje stovka kryptoměn, nikdo nemůže tušit, jaká se prosadí. Investice tohoto druhu je v současné době spekulativní záležitost. Ale věřím, že v budoucnu budou existovat mnohem výkonnější platební systémy než dnes.
Arthur Braun Arthur Braun

vedoucí partner advokátní kanceláře bpv Braun Partners

Investice do kryptoměn je velmi riziková. Pokud má někdo dostatek volných peněz, tak by je měl investovat spíše do nemovitostí. Vhodně zvolený byt totiž svému majiteli přinese pravidelný až pětiprocentní roční výnos bez většího rizika.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Určitě, ale nejzásadnější efekt vidím v tom, že kryptoměny změní svět. Finanční sektor se třese již nyní a co teprve až si lidé řeknou, že za zaplacené daně nedostávají ekvivaletní služby od státu a kryptoměny jim snadno nabídnou paralelní ekonomiku.
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

Není.
Šárka Litvinová Šárka Litvinová

spolumajitelka společnosti Asiana

Přeposlat
Diskuse
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama