reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Jakou vládu chtějí podnikatelé a proč? - Menšinovou vládu Andreje Babiše doplněnou o odborníky. - Koaliční vládu v čele s ANO 2011 ale bez Andreje Babiše. - Menšinovou vládu odpůrců ANO 2011. - Vládu, která by vzešla z předčasných voleb.

Vládu, která se po čtyřech letech restrikcí zasadí naopak o lepší prodmínky pro podnikání.
Karolína Topolová Karolína Topolová

Generální ředitelka AAA Auto

Takovou vládu, kterou nyní není reálné sestavit. Vládu, pro kterou je prioritou naše členství v EU a NATO, jasně to deklaruje a jedná tak. Vládu, která chápe dopad obrovských změn, přicházejících s automatizací a robotizací.
Mirko Kalous Mirko Kalous

Okin Group

Výsledek voleb je jako krize na středním východě - nemá dobré řešení.
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

Vládu vzniklou v souladu s ústavou. Ideálně bez ANO a dalších antisystémových stran.
Petr Kocian Petr Kocian

ředitel klinik DuoVize a NeoVize

Proevropskou, většinovou, orientující naši zemi na západ, do Evropy. To ale teď není možné, tak se nechám překvapit.
Josef Jeleček Josef Jeleček

generální ředitel firmy Tedom

Optimální variantou by byla vláda složená z ANO a ODS. Vzhledem k současnému stavu vyjednávání se však jako jediná možná jeví menšinová vláda ANO.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Určitě bych vítal tu vládu, která bude aktivní, mít snahu prosadit určité reformy a ne jen řečnit. A hlavně zdravou opozici, díky které se povedou flexibilněji prosazovat zákony.
Pavel Koutný Pavel Koutný

Ředitel rodinné oděvní firmy

Nejen podnikatelé, ale celá ekonomika potřebují vládu, která bude aktivně řešit problém nedostatku pracovních sil, což dnes podnikatelé vidí jako hlavní hrozbu pro jejich budoucí růst.
Magdalena Souček Magdalena Souček

vedoucí partnerka EY v České republice

Vzpomínám , že úřednická vláda nebyla špatné řešení. Nedělala žádné zásadní změny zákonů , které by ovlivňovali podnikání. A myslím , že demokracie neutrpěla. Bohužel by nezačala a asi nemohla pracovat na přijetí EUR.
Martin Hutař Martin Hutař

jednatel PRO-BIO

V posledních letech prosperovala Česká republika nikoli díky vládě, nýbrž jí navzdory. Z toho mi jasně vyplývá, že stačí jakákoli demokratická a taková, která nás z EU neodvede někam do Běloruska...
Tomáš Prajzler Tomáš Prajzler

regionální ředitel Talentor Advanced Search

Hlavně pracující a stabilní = výkonnou. Takovou, která by aktivně řešila problémy a měla koncepci - vizi, složená z lídrů nebo odborníků. Politici by měli být konstruktivní, ne destruktivní a utápět se v jejich nesmyslném soupeření.
Martin Štrupl Martin Štrupl

generální ředitel Hamé

Proevropskou, proeurovou,stabiílní,ne ve vleku odborů.
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

Jasnou vládu, reprezentující většinu, ne lišácké cestičky vlád bez důvěry atd. Dle parlamentní demokracie. Bez ní není tržní hospodářství, rovné šance, podnikatelé. A jestli to pan předseda hnutí nebo někdo jiný teď neumí, pak budou nové volby.
Jaroslav Řasa Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software

Osobně dlouhodobě nevidím nic špatného na jakékoli menšinové vládě. Kontrolní funkce fragmentovaného parlamentu by v tomto případě pomáhala k dosažení maximální shody. Díky standardu naší politické kultury ale nejspíš dojde k předčasným volbám.
Petr Chvátal Petr Chvátal

CEO PPL CZ /DHL Parcel Slovensko

Přeposlat
Diskuse
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama