reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Pociťujete v posledních dvou letech větší přísnost finanční správy vůči firmám?

Nezdá se mi, že pojem větší , či menší přísnost finanční správy je to, o co by mělo jít. Důležité je, aby byla korektní. To si myslím, by mělo být nejvíce dlouhodobě oceňováno.
Petr Choulík Petr Choulík

generální ředitel Linde Gas

Pociťuji hlavně enormní nárůst byrokracie spočívající v explozi zbytečných hlášení. Příkladem je povinnost majitelů nového bytu podat daňové přiznání i přesto, že daň z nabytí nemovitosti u novostavby neplatí. Sebemenší chybu navíc úřady trestají.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Ano, zaměřuje se paradoxně na solidní firmy, podezřelé organizace ponechává stranou.
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

Zda je finanční správa přísnější lze těžko posoudit. V posledních dvou letech její pracovníci řešili veškeré otázky týkající se tzv povinného hlášení plátců DPH a intenzivně připravovali elektronickou evidenci tržeb, což byl jednoznačně náročný úkol.
Magdalena Souček Magdalena Souček

vedoucí partnerka EY v České republice

Co se týče měst a obcí, je finanční správa zpravidla rozumnější a více dbalá zákonů než auditní orgány. Co občas dělá problém, je poměrně velká fluktuace úředníků finanční správy v některých krajích. Obce přeci jen účtují jinak než podniky.
Dan Jiránek Dan Jiránek

Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR

Zatím ne.
Vítězslav Bican Vítězslav Bican

ředitel Channel Crossings

Přeposlat
Diskuse
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama