reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Co byste popřál/a studentům u výročí oslav svátku 17. listopadu? A jak by zněla vaše rada k jejich prvním krokům v případném podnikání?

Aby si vážili demokracie, kdy mohou dělat v podstatě cokoliv a nikdo jim v tom nebrání. Poradil bych, aby se už v mladém věku v něčem zdokonalili a dělali to, co je baví. A aby se nebáli. Přece jenom svět patří těm, co mají odvahu :-).
Petr Bartoň Petr Bartoň

jednatel Lundegaard

Studentům bych přál, aby vždy stáli na straně svobody a nebáli se vyjádřit své názory. Později to bude složitější, bude co ztratit. Podnikání znamená vyšší stupeň svobody. Ale musí se mu obětovat téměř veškerý čas. Jinak je lepší nepodnikat.
Josef Jeleček Josef Jeleček

generální ředitel firmy Tedom

Rozvíjejte svobodu každý den,ztrácí se nenápadně. Je cestou k plnému životu, tak ji neměňte za plný talíř, něco k jídlu vždycky seženete :-). Dělejte, co cítíte z celého srdce,že chcete dělat. I kdyby vás od toho všichni varovali. Dopadne to dobře!
Jaroslav Řasa Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software

Važte si demokracie, komunizmus byl strašný.Nemusíte zrovna podnikat - když jsou všichni podnikatelé, říkalo se tomu Švarc-systém.Velké umění je dobře pracovat!
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

Rada? Učit se, učit se, učit se. Nejen ve škole, nejen ve škole, nejen ve škole. Přání? Dobré učitele, lektory, profesory a mentory.
Vítězslav Bican Vítězslav Bican

ředitel Channel Crossings

Nejdůležitější je věnovat se tomu, co vás baví a naplňuje, a nehledat práci jen podle výše platu. Studenti by také neměli zapomínat, že škola je pouze počátek získávání znalostí. Pokud se člověk nevzdělává celý život, tak ničeho nedosáhne.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Přeposlat
Diskuse
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama