reklama

Byznys Echo

Chcete znát názory šéfů úspěšných firem i podnikatelských hvězd? V rubrice Byznys echo komentují osobnosti českého byznysu aktuální i nadčasová témata v české ekonomice, politice i podnikatelské praxi.

Odpovědi osobností na otázku

Jak hodnotíte volbu Donalda Trumpa jako nového prezidenta USA? Očekáváte, že se tato volba nějak dotkne buď vašeho byznysu, případně byznysu obecně?

Nový prezident USA byl zvolen demokraticky a až čas ukáže, zda to byla správná volba. Určitě to bude mít vliv na podnikání jako takové, ale náš byznys to asi nijak neovlivní.
Petr Bartoň Petr Bartoň

jednatel Lundegaard

Přímo nás tato volba neovlivní. Ale pokud by měla být inspirací jak ozdravit a očistit stát od balastu, jako prostředku pro to, aby se lidem žilo lépe a podnikatelům jednodušeji podnikalo, pak je to volba nadějná.
Vladimír Finsterle Vladimír Finsterle

zakladatel Lekarna.cz

Doufám, že svět by mohl být o trochu lepší - hlavně pro obyčejné lidi.
Petr Choulík Petr Choulík

generální ředitel Linde Gas

Předvolební rétorika skončila a teď se bude muset Trump začít chovat v rámci rozumných mantinelů, daných historicky. Uvidíme, třeba se na konci i ukáže, že bude dobrým prezidentem.
Josef Jeleček Josef Jeleček

generální ředitel firmy Tedom

Kdyby pan Trump žil před 100 lety, stál by nejspíš v čele znovu zrození Ku-klux-klanu. Pokud v čele států budou lidé jako pan Trump, jakým budou vzorem pro běžné lidi? Budou ještě lidé stát o rozvoj, budou si vážit vzdělání či spolupráce?
Barbora Daňková Barbora Daňková

jednatelka společnosti TCC online

Pratelum v Pobalti a na Ukrajine nezavidim. My sami mame dost problemu s vlastni politickou reprezentaci...
Tomáš Prajzler Tomáš Prajzler

regionální ředitel Talentor Advanced Search

Těžko říct, asi musíme počkat na konkrétní činy. Není po brexitu volba Trumpa další zpráva pro evropské politiky? Ještě víc než USA potřebuje změnu Evropa.
Mirko Kalous Mirko Kalous

Okin Group

Hm, uvidíme... Věřím, že vše bude politicky slušné a v nadhledu.
Tomáš Rychnovský Tomáš Rychnovský

majitel Centra fyzioterapie a celostní medicíny Tomáše Rychnovského

Věděli jste, že kromě prezidenta se v USA bojovalo i o legalizaci marihuany? Kalifornie, Massachusetts a Nevada schválily v lidovém hlasování rekreační užívání. Florida, Severní Dakota a Arkansas souhlasily s užitím pro lékařské účely. To nás zajímá!
Jiří Stabla Jiří Stabla

majitel společnosti Carun Pharmacy

Nevadí mi ani tolik Trump, ale spíše to, co reprezentuje. Jednoduchá řešení složitých problémů, převahu názoru nad vědomostí a odborností. To není dobré ani pro politiku, ani pro business. Ale nic co bychom neviděli už v ČR. Snad se to ustálí...
Vítězslav Bican Vítězslav Bican

ředitel Channel Crossings

Našeho byznysu určitě ne. Ono to možná nakonec nebude tak negativní, jak se to komunikuje.Trumpův mediální obraz může být jiný než jeho obraz skutečný. Podobně to bylo s brexitem.
Tomáš Froyda Tomáš Froyda

jednatel Spak Foods

Myslím , že ho poradci "učešou" a že to bude jeden z dalších amerických prezidentů, možná trošku hlučnější... Myslím , že byznys výrazně neovlivní.
Martin Hutař Martin Hutař

jednatel PRO-BIO

Těmito volbami končí na západě věk jakékoliv predikovatelnosti. Amerika zůstane hluboce rozdělena a s autoritářskými leadery jako Putin, Erdoğan nebo Xi Jinping vstupujeme do krásného nového světa, ve kterém je možné prakticky cokoliv.
Václav Dejčmar Václav Dejčmar

podnikatel, burzovní makléř

No, rád bych, aby to bylo tak pozitivní, jak uvádějí zatím všichni zde odpovídající.Mám ale obavu, že to je hochštapler.
Kvido Štěpánek Kvido Štěpánek

ředitel Isolit-Bravo

Mám z Trumpa dobrý dojem. Ta neskutečná masáž proti němu nakonec nevyšla, a věřím, že mu pár věcí vyjde, především směrem do zahraničí a k infrastruktuře USA.
Markéta Stržínková Markéta Stržínková

ředitelka pojišťovny pohledávek Atradius pro s. a v. Evropu

Jedna věc je předvolební rétorika, podstatnější však budou Trumpovy reálné kroky ve funkci. Na ty si musíme teprve počkat.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

‎ Z mého pohledu Trumpovo vidění světa je dost černo-bílé. Jsem moc zvědav, zdali se naučí ve své nové funkci vidět svět více barvami.
Arthur Braun Arthur Braun

vedoucí partner advokátní kanceláře bpv Braun Partners

Nevěděl jsem koho volit. Po shlédnutí informace na ČT24 jsem velmi rád že to tak dopadlo. A text byl : "Po informaci o vitězství Trumpa zkolaboval v Kanadě imigrantský web" ! No není to skvělá zpráva? Bude líp.
Jindřich Fikar Jindřich Fikar

majitel čokoládovny Fikar

Vnímám to jako pozitivní dopad na USA, které budou vedené ráznou rukou, svérázného člověka. Možná se tím vyhnou pádu který by je v souvislosti s globalizací a odlivem práce do Číny čekal. Přeji jim vše dobré, mají co chtěli.
Radomír Klofáč Radomír Klofáč

jednatel Moris design

Až se vášně uklidní, většina lidí si uvědomí, že to je prostě další, demokraticky zvolený americký prezident. Na otřesech na akciových trzích řada lidí prodělá i vydělá, ale zásadní vliv na business nečekám.
Karolína Topolová Karolína Topolová

Generální ředitelka AAA Auto

Pozitivně, USA potřebuje změnu. Veřejnost i trhy reagují trochu histericky, ale z delšího pohledu to bude mít lepší dopad než další nevýrazná osoba zmítaná politickými ambicemi jiných.
Martin Štrupl Martin Štrupl

generální ředitel Hamé

Přeposlat
Diskuse
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

reklama
reklama