reklama
reklama

Je protikuřácký zákon ohrožením svobody?

Kuřáci si v restauracích a dalších pohostinských zařízeních od konce května příštího roku už zřejmě nezapálí. Úplný zákaz kouření přinese takzvaný protikuřácký zákon, který schválila sněmovna. Souhlasíte s tvrzením odpůrců zákona, kteří vytrvale tvrdí, že skrze něj dochází k ohrožení svobody?
Svoboda ve vztahu k zákazu kouření je příliš silné slovo. Nekuřáci mají právo nebýt obtěžováni.Jako nekuřákovi mě bude vadit,že si nemohu občas čichnout k voňavému,nepančovanému,nechemizovanému tabákovému dýmu. Vlastně takový snad už ani neexistuje.

Czech Republic, nebo Czechia?

České sportovní svazy řeší, zda zůstat u dlouhé a již zažité verze názvu státu Czech Republic, nebo začít užívat její kratší a označení Czechia. Téma je stále aktuální proto, že se blíží hokejové mistrovství světa a už brzy se začne připravovat výbava sportovců pro zimní OH v Jižní Koreji....
Nevidím důvod v tom dělat změnu, je to každého rozhodnutí ....

Elektronická evidence tržeb

Od prosince začíná platit povinná elektronická evidence tržeb. Jako první budou elektronicky evidovat své tržby provozovatelé hotelů a restaurací. Jak hodnotíte způsob, kterým stát EET “odkomunikoval”? Dostali občané dostatečný balík informací, aby zákon pochopili?
Na jednom školení o EET padl dotaz : jak to bude dělat zmrzlinář - jestli při každém prodeji zmrzliny za 15 korun bude vydávat paragon, tak prodá polovinu. Padla rada - natiskněte si je dopředu ! To není moc dobrá komunikace . EET nic nepřinese !

Svět podle Trumpa

Jak hodnotíte volbu Donalda Trumpa jako nového prezidenta USA? Očekáváte, že se tato volba nějak dotkne buď vašeho byznysu, případně byznysu obecně?
Myslím , že ho poradci "učešou" a že to bude jeden z dalších amerických prezidentů, možná trošku hlučnější... Myslím , že byznys výrazně neovlivní.

Před dvaceti lety se začaly Čechům otevírat brány hypermarketů. Naučili jsme v nich se za tu dobu nakupovat?

Prvním hypermarketem západního střihu, který se v Česku představil, byl německý Globus. Své brány otevřel 4. listopadu 1996 na okraji Brna. Po dvaceti letech mluví česká společnost o (ne)kvalitě výrobků, všímá si rozdílů v cenách stejného zboží v Česku a sousedním Německu. Místy jsme “oplakali”...
Bohužel jsem si HM k nám pustili bez jakýchkoliv omezení, stěžujeme si na ně, ale nakupujeme! Naštěsí jsou odvážlivci ochotni prodávat moderně, ale postaru, z očí do očí. A my zjišťujeme , že nás to baví. Přirozený vývoj.

Jak a čím by mohly české firmy vábit české odborníky pracující v zahraničí k profesnímu návratu domu?

Slovenská IT firma láká slovenské ajťáky z Česka k pracovnímu návratu domů. Cílí na ně virální kampaní "Jedlo pre ajťákov". Firma si od kampaně slibuje, že z Brna a Prahy přetáhne až 300 slovenských pracovníků do Košic.
Hledáme cesty jak navábit i jiné profese k nám do hor . Naši předkové za různých režimů lákali kvalitní zaměstnance na pěkné a klidné bydlení ... Uvidíme jestli to bude stačit.

Sledujete bitvu o Bílý dům? Kterému z kandidátů byste dali svůj hlas?

V USA se konala druhá prezidentská debata mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem. Vedle nebývalé hrubosti debaty se také hovoří o jménech významných amerických byznysmanů, kteří se netají svou konkrétní podporu. Peter Thiel (PayPal) podporuje Trumpa, Clintonovou například Tim Cook (Apple)....
Bohužel demokracie neumoží vybrat ty nejprogresivnější ! Bohužel asi není lepší systém. Takže menší zlo - pí Clinton.

Jak vnímáte současné úvahy o možných změnách pracovní doby?

Před devadesáti lety (26.9. 1926) zavedl Henry Ford pětidenní pracovní týden. Jak vnímáte současné úvahy o možných změnách pracovní doby? Nejčastěji se hovoří o volném pátku a šestihodinové pracovní směně.
Který populista o tom začal ? Nejsou volby ? Potřeba naší ekonomiky je spíš opačná. Plošné zkrácení prac. doby přinese ještě větší přetížení pracovníků ochotných pracovat ! Ostatní budou nadávat , že nemají dostatek peněz na utrácení ve svém volnu !

Osvědčily se kraje?

Osvědčily se kraje? Neměly by se zrušit nebo alespoň zredukovat jejich počet?
Myslím , že kraje mají smysl. Bohužel je to o kvalitě lidí , politiků , ale i nás podnikatelů , abychom uměli vzjemně komunikovat , diskutovat a společně věci posouvat. Pro nás "na konci světa " je kraj důležitý.
1 2 3 4 5 6 ... 10
reklama