reklama
reklama

Registry s údaji občanů

Počet nejrůznějších zákonem zřízených registrů a evidencí s různými údaji o obyvatelích už v Česku atakuje stovku. Je to správný trend?
Pořád někdo něco vymýšlí a to stávající se nevyužívá ! Na co potřebujeme takový registr ? Místo abychom se starali o investovali do zmrzačeného životního prostředí , mrháme penězi na byrokratické nesmysly ! Koho to zase napadlo ?

České pohraničí

Pohraniční oblasti jsou na tom podle řady ukazatelů hůře než zbytek Česka, ať už je to podíl lidí bez práce, počet exekuci nebo třeba množství potratů. Měla by je vláda podporovat? A jakým způsobem?
Já zde žiji a podnikám . Je zde mnoho problému , ale jde to. Mělo by se začít daňovým zvýhodněním, odpočty, že zde podnikáme, zaměstnáváme lidi ap. Podpora infrastruktury, kvalitního bydlení je nedostatečná. Obec bohužel , alespoň u nás nefunguje.

Dofinancování hypoték

Je podle vás správné, že ČNB zákazem stoprocentních hypoték de facto nutí zájemce o bydlení bez vlastních úspor k "dofinancování" hodnoty nemovitosti, na niž nestačí hypotéka, jinými dražšími úvěry? Nepovede toto opatření ve skutečnosti ke zhoršení postavení klientů bez úspor?
Protože v oboru nepodnikám, moc tomu nerozumím. Chápu tento krok jako snahu o prevenci toho , aby hypotéku dostal kdokoliv . Máme krátkou paměť, za chvíli to bude 10 let co to bouchlo v Americe.

Střední třída v Česku

Jaký hrubý měsíční plat podle vás musí člověk v Česku pobírat, aby se mohl řadit do střední třídy?
Pro zabezpečení lepšího bydlení , vzdělání a aktivit na venkově je potřeba 30 až 40 000 hrubého. A to nemůže být moc rozmařilá střední třída ....

Jak uspěje ANO ve volbách?

Kolik procent voličů podle vás získá Babišovo hnutí ANO v letošních volbách do Poslanecké sněmovny? Bude drtivým vítězem z více než 35 procenty hlasů?
Jsem optimista ! Takže věřím , že voliči nejsou slepý a Babiš bude pod 25 %. Bohužel se zatím nevyloupla alternativa pro voliče ke hnutí ANO.

Intervence ČNB

Jaké dopady na českou ekonomiku bude podle vás mít ukončení intervenčního režimu ČNB? Dotkne se jen exportérů, nebo ovlivní i domácí byznys?
Když jsme se naučili pracovat s kolísajícím kurzem začala intervence. Bylo to pohodlné a mohli jsme se věnovat podnikání.Teď to začne znovu. Myslím, že pro podnikatele je přechod na EUR nezbytný. Asi jsou u nás jiné politické nebo spekulativní zájmy.

Byznys s vodou

Měla by podle vás vodovody a kanalizace v Česku provozovat města a obce nebo soukromé společnosti?
V médiích se propírají negativní kauzy, které se nezvládly především díky spekulacím a korupčnímu prostředí.Myslím, že je dosti příkladů kde s vodou dobře hospodaří a které se dají následovat,ale to je pro média nezajímavé.Co jsme si navařili ...

Hypotéky

ČNB chce výrazně omezit objem hypoték nad 80 procent hodnoty nemovitosti. Mimo jiné tím chce předejít nafukování realitní bubliny. Pomůže podle vás tento krok zastavit prudký růst cen nemovitostí z posledních let?
Myslím , že je to dobrá úvaha z pohledu eliminovat nafukování realitní bubliny. Obchodníci "s teplou vodou" jsou nějak moc aktivní! Mám obavu , aby to nebouchlo v Evropě jak před lety v Americe !

Evropské dotace

Co si myslíte o evropských dotacích? Jsou spíše prospěšné nebo spíše škodí?
Dotace jsou zajímavé pro příjemce. Bohužel jsou nesystémové, deformující, ale pro politiky jsou nástrojem určité závislosti a vděčnosti.

Investiční byt

Jaký průměrný roční výnos by vás v současné době nalákal ke koupi bytu na investici?
Takový způsob investice mne moc neláká. Asi mám k transakcím tohoto typu nedůvěru.
1 2 3 4 5 ... 10
reklama