reklama
reklama

Zkrácený úvazek

Nabízí Vaše firma zaměstnancům možnost práce na zkrácený úvazek? Jestliže ano, na jakých pozicích? Jestliže ne, proč?
Využíváme . Na pozicích kde je rutinní práce to není problém . Tam kde je potřeba větší flexibilita se snažíme zkrácený úvazek neposkytovat. Ženám po mateřské je určitě lepší vyjít vstříc .

Vláda Andreje Babiše

Pokud vláda Andreje Babiše získá ve sněmovně důvěru a začne vládnout, zlepší se podle vás podnikatelské prostředí v Česku?
Budou kopat za stát a za své zájmy . Babiš tvrdí , že už není podnikatel. Jeho voliči mu to věří. Aby ho příště volili, musí se proti podnikatelům vymezovat. Bohužel opět poroste především byrokracie. Ale je to také na nás , co si necháme líbit !

Zvyšování mezd

Plánujete ve vaší firmě v příštím roce zvyšovat mzdy? Pokud ano, o kolik? Bude přidávání plošné pro všechny zaměstnance, nebo individuální?
Půjde především o individuální zvyšování v návaznosti na výkonnost pracovníků a dalších kritérií.

Jakou vládu chtějí podnikatelé?

Jakou vládu chtějí podnikatelé a proč? - Menšinovou vládu Andreje Babiše doplněnou o odborníky. - Koaliční vládu v čele s ANO 2011 ale bez Andreje Babiše. - Menšinovou vládu odpůrců ANO 2011. - Vládu, která by vzešla z předčasných voleb.
Vzpomínám , že úřednická vláda nebyla špatné řešení. Nedělala žádné zásadní změny zákonů , které by ovlivňovali podnikání. A myslím , že demokracie neutrpěla. Bohužel by nezačala a asi nemohla pracovat na přijetí EUR.

Šlechtické tituly

Mají dnes ještě opodstatnění šlechtické tituly? Mělo by se české šlechtě vrátit právo je užívat?
Mám k historii respekt a proto si těchto lidí vážím. Obdivuji , jak se dokázali přenést přes všechna úskalí doby a začít znovu budovat materiální a morální hodnoty. Neznám nikoho osobně, ale takový z toho mám pocit.

Tvrdší daňová správa

Víte, jak předejít případnému obvinění daňové správy, že se vaše firma zapletla do karuselového podvodu?
Prevence je normálně podnikat a podvod nedělat. Bohužel mám obavy , že této záminky může být zneužito . Měl by existovat nástroj , který by firmě umožnil dál normálně fungovat bez ohrožení jejího podnikání do doby než se vše prokáže.

Bydlení v Praze

Je podle vás správné, že se Praha kvůli výstavbě nových bytů rozrůstá "do polí", přestože v širším centru města existuje mnoho nevyužitých ploch a brownfielfů? Jak by se měla změnit strategie výstavby bydlení v metropoli?
Je nás pořád stejný počet a přesto potřebujeme stále zabírat to nejcenější - ornou půdu ! Naši potomci nás nepochválí. Cosi jsme už postavili a nezabrali ani m2 zemědělské půdy. V Praze to lze regulovat jednoduše cenou za zábor.

Cesty k úspěchu

Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem?
Těžko být v odpovědích originální ! Nápad, vize, vytrvalost, skromnost a po 20 letech je tu úspěch jako na koni. Alespoň tak to bylo u nás .......

České mzdy

Měly by se razantně zvyšovat mzdy v Česku?
Politici populistiky tlačí na zvyšování mezd , ale o snižování nákladů předraženého sociálního systému nikdo nemluví ! O daňových úlevách na investice do zvyšování produktivity nebo automatizace práce jsem také nic nezaslechl....

Bydlení mladých rodin

Mladé rodiny v současné době kvůli vysoké ceně bytů řeší dilema, jestli si pořídit vlastní bydlení, nebo bydlet v nájmu. Co byste poradili svým dětem: i přes vysoké ceny koupit vlastní byt, nebo v nájmu počkat na příznivější ceny?
Určitě nájem. Bohužel na venkově je velmi malá nabídka slušného nájemního bydlení. Dříve budovali nájemní byty pro zaměstnance fabrikanti, národní podniky nebo národní výbory . Dnes u nás za 25 let nikdo nic nepostavil.
1 2 3 4 5 ... 10
reklama